İngilizce öğrenmeye başlayan, başlangıç düzeyinde bilen ve yabancı dil becerisini geliştirmek isteyen gişe çalışanları için pratik bilgiler sunan “Basic Video Serisi” ise, “English for Banking” dersleriyle birlikte alınabiliyor ve dilin yapısını çözmeye y

Enocta’dan gişe çalışanlarına özel temel İngilizce eğitimleri

Enocta’nın Eğitim Kataloğu’ndaki English For Business Needs serisinin bir parçası olarak kullanıcılara sunulan English for Banking (Bankacılık Sektörü için İngilizce) eğitimleri, bankacılık sektöründe en çok kullanılan, uluslararası düzeyde standartlaşmış kalıpları kolaylıkla öğrenmeyi sağlıyor. Eğitim, gişe çalışanlarının hızlı, kalıcı ve pratik bir yolla İngilizce iş jargonuna hâkim olmalarını sağlayarak, işi daha kolay yönetebilmelerine yardımcı oluyor.

 

Müşteri hizmetleri, hesap açma ve kapama, para yatırma-çekme-transfer etme, kredi ve hesap kartları ile döviz konularında kullanışlı bilgiler içeren Bankacılık Sektörü için İngilizce eğitimi, sektörün gerektirdiği temel mesleki İngilizce becerilerini Türkçe açıklamalarıyla birlikte kurumsal kullanıcılarına sunuyor.

 

Küresel finans ağında iletişimin gücü 

 

 

Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan, English For Business Needs serisi kapsamında bankacılık sektörü çalışanlarına sunulan English for Banking (Bankacılık Sektörü için İngilizce) eğitimlerinin, gelişmekte olan teknolojiler ve eğitim modelleriyle desteklendiğini belirtiyor. Küreselleşmenin etkilerinin en hızlı ve yoğun gözlemlendiği sektörün bankacılık olduğunu söyleyen Armağan, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bugün bankalar, dünya çapında büyük bir finans ağının parçası olarak birbirinden farklı hizmetler sunuyor, müşteri hizmetlerini de BT teknolojilerindeki gelişmelere en hızlı şekilde uyumlandırmaya çalışıyor. Bu nedenle İngilizce bilen, dile ve teknoloji jargonuna hâkim çalışanlar bankaların rekabet avantajı kazanmasında, stratejik iş hedeflerini gerçekleştirmesinde önemli rol oynuyor.

 

Kurumsal kullanıcılarımıza sunduğumuz Bankacılık Sektörü için İngilizce eğitimleri, özellikle gişe çalışanlarının gün içinde gerçekleştirdiği temel işlemlere ait İngilizce dil kalıplarını Türkçe açıklamalar ile öğretiyor. Bankacılık dünyasında temel İngilizce gereksinimi karşılayan eğitim paketimiz, müşteri ilişkilerinde dinleme, anlama ve konuşmanın temelini kavramak, uluslararası düzeyde yaygın olarak kullanılan kalıpları ve amaçlarına göre en sık kullanılan diyalog şablonları benimsemek açısından gişe çalışanlarına yardımcı oluyor. Bu pakette yer alan 2 eğitimi alan gişe çalışanları, mesleğin gerektirdiği temel İngilizce becerilerini kazanarak gişeye gelen yabancı müşterileri en iyi şekilde karşılıyor, müşteri memnuniyetini sağlayacak ve A’dan Z’ye tüm süreçleri tamamlayacak şekilde İngilizce iletişim kurabiliyor. Çalışanların kurduğu iletişimin gücü ise bankanın performansını ve güvenilirliğini bütünüyle etkiliyor.”

 

English for Banking (Bankacılık Sektörü için İngilizce) eğitimleri, uygulama ve test bölümleriyle pekiştirilebiliyor. Farklı iş ortamlarının farklı İngilizce ihtiyaçlarına göre eğitim tasarımcıları, yerli-yabancı içerik uzmanları ve yazılımcılar tarafından hazırlanan Bankacılık Sektörü için İngilizce eğitim paketi, iki dersten oluşuyor: “Quick Customer Banking Support, Opening and Closing an Account” ile “Deposit, Withdrawal and Transfer, Credit Cards and Debit Cards, Foreign Currency”.

 

English for Business Needs serisi

 

Bikedu Eğitim Çözümleri'nin içerik ortağı olarak yer aldığı Enocta'nın English For Business Needs serisi, alışılagelmiş öğrenme yöntemlerinden farklı olarak iş İngilizcesi eğitimlerinde işlevselliği ve genel iş jargonunu öne çıkarıyor. English For Business Needs serisi altında yer alan sektör bağımsız derslerin en önemli bölümleri Türkçe açıklanıyor. Bu da eğitimi alan kişilerin yazılı ve sözlü İngilizce bilgileri yeterli olmasa bile, dersleri takip etmelerini ve gereken yetkinlikleri kazanmalarını kolaylaştırıyor.

 


 

Kullanıcılar, derslerin içerisinde yer alan etkileşimli adımlar sayesinde öğrendiklerini pekiştirebiliyor ve böylelikle eğitimin kalıcılığı artıyor. Dersler ile birlikte sunulan ders notları ise, ihtiyaç halinde ulaşılabilecek kaynaklar olarak kullanıcılara yardımcı oluyor.

 


 

 

Yerel Haberler